Інноваційна діяльність в ДНЗ

Впровадження інноваційних технологій у практику роботи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №43 «Горобинка» комбінованого типу за 2014/2015 н.р.

Інноваційні форми роботи з дітьми:

-  інноваційні види занять (тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані);

-  нетрадиційні заняття (міні-заняття, заняття-мандрівка, уроки ввічливості, уроки милосердя і доброти, урок милування в природі, урок пам'яті, заняття-казка, заняття-пошук, заняття-вікторина, заняття з логіки, заняття з українознавства, заняття з малювання з використанням нетрадиційних технік, заняття-відкриття, заняття-сюрприз, фізкультурно-оздоровчі заняття, брейн-ринг, КВК, заняття-тренінг, Клуб «Що? Де? Коли?» тощо)

- нетрадиційні свята і розваги, театралізована діяльність, дослідницько-пошукова діяльність, гурткова робота, цільові прогулянки та екскурсії, моделювання проблемних ситуацій;

- фізкультурно-оздоровчі заходи (оздоровчі прогулянки, піші переходи, фізкультура на свіжому повітрі, малі олімпійські ігри, фізкультурно-оздоровчі заняття, заняття «Школа м'яча», заняття з валеології та безпеки життєдіяльності, гімнастика пробудження після сну тощо).

Інноваційні технології

Ø  технологія особистісно орієнтованої розвивальної освіти;

Ø  технологія розвивального навчання і виховання Д.Б. Ельконіна;

Ø  технологія розвитку творчої особистості Г. Альтшуллера - ТРВЗ;

Ø  технологія інтегрованого навчання та виховання;

Ø  технологія індивідуалізації та диференціації освітнього процесу;

Ø  технологія гуманізації освітнього процесу;

Ø  здоров'язбережувальні технології (впровадження профілактичних (різні види самомасажу, ходіння по «доріжках здоров'я», загартувальні процедури тощо), профілактично-лікувальних(фітотерапія, ароматерапія, вітаміно-терапія тощо), оздоровчих технологій терапевтичного спрямування: арттерапія, пісочна терапія, сміхотерапія, казкотерапія, музикотерапія, кольоротерапія, ігротерапія, художня гімнастика, пальчикова гімнастика, дихальна гімнастика, фітбол-гімнастика, психогімнастика, зорова гімнастика, коригувальна гімнастика тощо; валеологізація освітнього процесу);

Ø  ігрові технології;

Ø інформаційно-комунікаційні технології.

Різновиди педагогічних технологій, застосовуваних в

дошкільній педагогіці